Ухилення від обов’язкової вакцинації та усунення від роботи – як це взаємопов’язано?

В умовах жорсткого карантину всім довелося змінювати робочий графік та життя загалом. З 8 листопада деяким верствам населення довелося обирати не лише робити чи не робити щеплення від коронавірусу, а й отримувати зарплатню чи ні. За відмовою від вакцинації, для представників деяких професій, було відсторонення від роботи.

Що це означає?

Міністерство охорони здоров’я затвердило професії обов’язкові для вакцинації. Перелік опубліковано на сайті МОЗ України. Це співробітники:

  • усіх обласних, міських та районних адміністрацій;
  • поліції, міського комунального господарства, комунального харчування, торгових центрів;
  • навчальних закладів усіх форм власності, вищих навчальних закладів, профтехучилищ, шкіл та дошкільних, спортивних комплексів та тренажерних залів, різноманітних гуртків та секцій.

Щеплення від COVID-19 збереже заробітну плату та допуск до робочих місць. Співробітники, які ухиляються або категорично відмовляються від щеплення, повинні бути відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Вимушена відпустка буде продовжуватися, доки не буде зроблено хоча б перше із щеплень. Інформація про обов’язкову вакцинацію повинна бути підтверджена сертифікатом, виданим сімейним лікарем або в електронному вигляді, – через додаток “ДІЯ”.

Протипоказання

Винятком будуть лише співробітники, у яких є протипоказання. Таким громадянам, сімейний лікар повинен видати довідку відповідного зразка.

Співробітники, яких відсторонили від роботи, можуть повернутися до робочих обов’язків відразу після першої обов’язкової вакцинації.

Згідно з юридичними та правовими нормами, відсторонених від роботи працівників не звільняють, для цього немає жодних підстав, але керівники не можуть не звертати уваги на епідеміологічну ситуацію в Києві та в цілому по країні, а також зобов’язані виконувати накази та розпорядження МОЗ.

Відповідальність

Керівники несуть адміністративну відповідальність за співробітників, які ухиляються від обов’язкової вакцинації і продовжують виходити на робочі місця, та отримувати зарплату.

При перевірці, якщо буде виявлено, що хтось допущений до роботи без щеплення, на керівника може бути накладено штраф від 34 тисяч гривень.

Не піддавайте себе та оточуючих вас людей ризику! Коронавірус – це небезпечно! Зробіть щеплення!