В одній з попередніх публікацій ми торкнулися такої теми, як порівняльна характеристика бухгалтерських послуг, замовлених у компанії, яка займається цим професійно, і штатного головного бухгалтера. Розмова йшла про якісну оцінку тих послуг, які підприємець-початківець може отримати в тому чи іншому випадку. Сьогодні ми продовжимо обговорення цієї теми і торкнемося ще одного аспекту цього питання – його фінансової частини.

Досвідчені бізнесмени знають, що вірити можна тільки цифрам, і для того, щоб прийняти правильне рішення, необхідно просто скрупульозно підрахувати всі плюси і мінуси обох варіантів. Відійшовши трохи від теми, хочеться згадати, як певний час назад один відомий бренд, що випускає статусні товари для бізнесменів, вивів у продаж дрібничку у вигляді монети, на одній стороні якої був напис ТАК, а на другій – НІ. Називалася вона «Помічник у прийнятті рішень». Як ви вже, напевно, здогадалися – проект успіху не мав. Ця монета так і залишилася нікому не потрібною дрібничкою. Жоден розсудливий бізнесмен, а тим паче той, хто вже чогось досяг, не покладається на випадок. Вірний лише точний розрахунок і нічого більше. Цим ми і займемося.

Для початку складемо список витрат, які понесе підприємство (або власник) при наймі в штат компанії Головного бухгалтера.

Робоче місце . Головбух – це, в першу чергу, жива людина, а не щось віртуальне, і йому потрібен робочий простір – це, як мінімум, стіл, стілець, шафа для папок, набір канцелярських товарів, чай, кава і приблизно 6 кв. м. площі (і це в самому скромному варіанті, в деяких випадках необхідний окремий кабінет).

Для точності нашого підрахунку розділимо витрати на разові та щомісячні .

Разом маємо:

Разові витрати

Мінімальний набір меблів: 3000.00 грн.

Оргтехніка (ПК, Принтер, програмне забезпечення, тд. ): 6000,00 грн.

Щомісячні витрати

Оренда 6 кв. м. (при середньокиївській ціні 220.00 грн. – 1 м. кв. ) – 1320.00 грн.

Телефонний зв’язок, канцтовари, чай, кава – 500.00 грн.

Підписка на бухгалтерський журнал (всі бухгалтери вважають це святим обов’язком компанії) плюс оплата доступу до однієї із законодавчих баз в Інтернеті – це 500 – 600 грн. в квартал. Тобто в середньому 175.00 грн. на місяць.

Ну і, зрозуміло, зарплата з усіма з неї відрахуваннями та нарахуваннями, а це приблизно ще 50% суми.

Середній рівень заробітної плати головбуха в Києві зараз становить 6 – 7 тисяч гривень. Тобто виходить, що тільки на заробітну плату починаючому підприємству доведеться виділити близько 10000.00 грн. І це без урахування відпускних і не дай бог лікарняного.

Підсумуємо: 9000.00 грн. – одноразово і 11995.00 – щомісяця.

Будучи розсудливими людьми, ми з вами розуміємо, що цим витрати не обмежаться. З часом однозначно ще щось спливе. Тобто, для вірності підрахунку необхідно ще додати приблизно 10%. Разом – 13 194.50 грн. щомісяця. Оскільки перший рік для будь-якої компанії є інвестиційним, то разові витрати, для справедливості розрахунку, діляться на 12 місяців і додаються до щомісячних витрат. 9000.00/12 + 13194.50 = 13994.50 грн.

Ось та сума , яку реально необхідно буде витратити на утримання штатного Головного бухгалтера .

Що стосується аутсорсингу бухгалтерських послуг, то для підприємства- початківця або для підприємства з невеликим обігом діяльності щомісячна плата коливається в межах 2500 – 5000 грн. і все. Все …

Саме стільки коштує базовий пакет з ведення бухгалтерії підприємства, що включає в себе відповідальність за ведення бухгалтерського та податкового обліку та підкріплений базою знань наших фахівців. І ніяких разових витрат.

У підсумку, безумовно, тільки Вам вирішувати який варіант обрати: Бухгалтерські послуги від професійної компанії або Головного бухгалтера в штат. Ми хочемо лише, щоб Ви задумалися.

Зрештою – це ж Ваші гроші.

Успіхів у Ваших починаннях.

Ірина Туншина

Юридична консультація компанії «ХЕСТОРІЯ Україна –Плюс»