Як показує практика, за останні роки все більшого поширення набуває  таке поняття як аутсорсинг, і така сфера як бухгалтерські послуги не є виключенням. Та що ж саме являє собою аутсорсинг та в чому його переваги?

Таке запитання виникає все частіше, особливо при пошуку кваліфікованого персоналу.

Аутсорсинг – це форма господарських взаємовідносин, при яких компанія передає частину своїх завдань та процесів спеціалізованій організації, яка надає високоякісні послуги відповідного профілю.

Бухгалтерський аутсорсинг означає передачу ведення бухгалтерського обліку третім особам – спеціалізованим компаніям. Сьогодні даний вид послуг є дуже популярним. Все більша кількість компаній малого, середнього та великого бізнесу надають перевагу аутсорсингу бухгалтерських послуг, аніж доручення бухгалтерії штатному бухгалтеру. Розглянемо, у чому ж полягають переваги та недоліки даного виду послуг.

Наші ПОСЛУГИ та ЦІНИ

Наші КЛІЄНТИ

По-перше, доручивши ведення бухгалтерського обліку іншій компанії, Ви перекладаєте всі можливі ризики на дану компанію. Утримуючи штатного бухгалтера чи цілий відділ бухгалтерії  Ви, окрім витрат на заробітну плату та програмне забезпечення, також несете матеріальну відповідальність за будь-які помилки бухгалтерського обліку чи невідповідність фінансових показників у звітності. Натомість, при аутсорсингу бухгалтерських послуг, відповідальність за будь-які розбіжності чи помилки, у тому числі і матеріальна, лягає на плечі відповідної компанії. А ми знаємо, що для компанії дуже важливо зберігати свою репутацію, тому послуги надаються командою кваліфікованих професіоналів, які надають високоякісні послуги, що дає Вам можливість застрахуватися від можливих втрат.

По-друге, аутсорсинг бухгалтерських послуг звільняє Вас від затяжного пошуку спеціаліста, який би повністю відповідав Вашим вимогам та був професіоналом своєї справи. Як показує практика, велика кількість бухгалтерів на ринку праці ще не говорить про рівень їх професійної  підготовки. А ціна помилки недосвідченого бухгалтера може бути дуже високою для компанії, особливо на старті її діяльності. Тому, обравши аутсорсинг, компанія звільняє себе від довготривалого пошуку персоналу та відповідних витрат на його утримання – обладнання робочих місць, придбання спеціалізованого програмного забезпечення, витрати на курси підвищення кваліфікації бухгалтерів, підписка спеціалізованих друкованих видань та ін. А ще важливою перевагою є той факт, що аутсорсингова бухгалтерська компанія не перебуває на лікарняному та не користується щорічною відпусткою.

По-третє, при передачі бухгалтерського обліку аутсорсинговій компанії, Ви зможете більше уваги зосередити на основних цілях Вашого бізнесу, аніж займатися контролем за виконанням бухгалтером своїх функцій, вчасністю та правильністю фінансової звітності та ін. Аутсорсингова компанія не потребує додаткового контролю за її послугами,оскільки багаторічний досвід роботи у певній однотипній сфері гарантуватиме Вам надійність та високу якість наданих послуг. Також, бухгалтерський аутсорсинг надасть Вам можливість доступу до новітніх технологій у даній сфері, оскільки аутсорсер, завдяки вузькій спеціалізації, володіє більшим доступом до останніх інформаційно-технологічних розробок. А придбання та освоєння їх в рамках однієї компанії, зазвичай, виявляється нерентабельним. Звичайно, кожна галузь та кожен вид послуг, окрім переваг, має і свої недоліки. Однак, що стосується сфери аутсорсингу, то вони зводяться до мінімуму. До їх числа можна віднести: можливість втрати конфіденційності інформації, зниження оперативності в обліку, зменшення можливості контролю та ін.. Проте, якщо подивитися з іншого боку, то в договорі про надання бухгалтерських послуг, зазвичай, міститься пункт про нерозголошення комерційної інформації, що гарантує замовникові страхування від ризику втрати конфіденційності. Угода про нерозголошення інформації підписується і між співробітниками аутсорсингової компанії, що надає йому подвійну гарантію. А щодо оперативності та контролю – це питання цілком залежить від організації співпраці між аутсорсером та замовником.

Таким чином, проаналізувавши переваги та недоліки аутсорсингу бухгалтерських послуг можемо зробити висновок, що даний вид послуг має більше позитивних сторін, а ризики, навпаки, – мінімізуються. Тому, при пошуку висококваліфікованого бухгалтера задумайтесь – можливо й справді краще звернутися до фахівців за послугами дистанційного бухгалтерського обслуговування.

Спробуйте – і результати Вас приємно здивують!

Новохацька М.Ю.

бухгалтер аутсорсинг, бухгалтерія аутсорсинг, бухгалтерський аутсорсинг, аутсорсинг київ, аутсорсинг бухгалтерських послуг, аутсорсинг бухгалтерії, аутсорсинг бухгалтерского обліку, бухоблік аутсорсинг