Починаючи свій бізнес, більшість молодих бізнесменів не приділяють достатньо уваги такій його складовій, як ведення бухгалтерії. Це можна зрозуміти, оскільки пошук площ під оренду, підбір персоналу, попередні домовленості з майбутніми постачальниками, створення ПіАР обличчя компанії здаються більш важливими моментами на страті. Проте, не слід забувати, що бухгалтерський облік на будь-якому підприємстві – це така ж складова частина процесу, як і все інше. Варто окремо відмітити – досить важлива. Існує два шляхи, якими можна рухатися в контексті цього: це або найняти бухгалтера чи цілий штат бухгалтерів, або перекласти цю частину клопотів на компанію, що надає бухгалтерські послуги. Вже давно ні для кого не секрет, що ведення бізнесу в нашій країні дуже тісно пов’язано з таким моментом, як відносини з контролюючими органами. І тут дуже і дуже важливим фактором являється саме якісне ведення обліку.

Професіонал, в результаті – завжди дешевше! Цей постулат вічний.

Давайте подивимося на дане питання неупереджено – яка вірогідність того, що найнявши співробітника на посаду головного бухгалтера, Ви, як бізнесмен-початківець, не помилитеся та замість грамотного досвідченого професіонала в крісло топ-менеджера Вашої компанії не посадите дилетанта?.. Чи впевнені Ви в тих критеріях, по яким будете обирати з претендентів? Чи можете Ви оцінити рівень компетенції кандидата? А якщо питання підбору персоналу довірити компанії, яка професійно займається рекрутінгом, то де гарантія, що їх співробітник, що тестує знання Вашого потенційного Головного бухгалтера, має достатню кваліфікацію в різних напрямках цієї діяльності? Ведення бухгалтерії на виробництві та бухгалтерський облік у торгівлі – це два різних обліки. Правильна постановка кожного з них потребує глибоких, а, головне, вузькопрофільних знань.

Думаємо, що відповідь очевидна. Тільки Вам вирішувати:

  • Яким буде відділ бухгалтерії Вашого підприємства.
  • Хто буде тим самим співробітником, якого Ви наділите повноваженнями підібрати колектив других бухгалтерів та організувати процес.
  • Кому Ви довірите ведення звітності фінансової частини бізнесу.
  • Та, безумовно, тільки Ви зможете знайти резерви, щоб оплатити ті штрафи, які накладе на Вашу фірму податкова інспекція, якщо раптом, скажімо через рік, виявляться помилки у веденні бухгалтерського обліку чи нарахуванні податків, що виникли через недостатню компетентність Вашого головного бухгалтера…

Доцільно буде відмітити, що відновлення бухгалтерії – це сам по собі трудомісткий та недешевий процес.

Ми ж, у свою чергу, пропонуємо піти іншим шляхом. Співробітники нашої компанії в силах поставити та забезпечити якісне ведення бухгалтерії Вашого підприємства, організувати процес, як називається, з нуля. Взяти на себе відповідальність за правильне складання та своєчасну подачу звітності. Складні ж питання вирішуються нашими вузькопрофільними спеціалістами. Якщо знадобиться, ми надамо Вам можливість скористатися нашими штатними юристами, щоб представляти Вашу компанію у судових інстанціях, якщо цього вимагатимуть обставини. Бухгалтерські послуги та юридична підтримка – це наш профіль, а значить, у нашій особі Ви отримаєте авторитетного бізнес-партнера, здатного забезпечити надійний тил Вашого бізнесу.

Ірина Туншіна

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна – Плюс”