Бухгалтерський облік на старті підприємства

Починаючи свій бізнес, більшість молодих бізнесменів не приділяють достатньо уваги такій його складовій, як ведення бухгалтерії. Це можна зрозуміти, оскільки пошук площ під оренду, підбір персоналу, попередні домовленості з майбутніми постачальниками, створення ПіАР обличчя компанії здаються більш важливими моментами на страті. Проте, не слід забувати, що бухгалтерський облік на будь-якому підприємстві – це така ж складова частина процесу, як і все інше. Варто окремо відмітити – досить важлива. Існує два шляхи, якими можна рухатися в контексті цього: це або найняти бухгалтера чи цілий штат бухгалтерів, або перекласти цю частину клопотів на компанію, що надає бухгалтерські послуги. Вже давно ні для кого не секрет, що ведення бізнесу в нашій країні дуже тісно пов’язано з таким моментом, як відносини з контролюючими органами. І тут дуже і дуже важливим фактором являється саме якісне ведення обліку.

Професіонал, в результаті – завжди дешевше! Цей постулат вічний.

Давайте подивимося на дане питання неупереджено – яка вірогідність того, що найнявши співробітника на посаду головного бухгалтера, Ви, як бізнесмен-початківець, не помилитеся та замість грамотного досвідченого професіонала в крісло топ-менеджера Вашої компанії не посадите дилетанта?.. Чи впевнені Ви в тих критеріях, по яким будете обирати з претендентів? Чи можете Ви оцінити рівень компетенції кандидата? А якщо питання підбору персоналу довірити компанії, яка професійно займається рекрутінгом, то де гарантія, що їх співробітник, що тестує знання Вашого потенційного Головного бухгалтера, має достатню кваліфікацію в різних напрямках цієї діяльності? Ведення бухгалтерії на виробництві та бухгалтерський облік у торгівлі – це два різних обліки. Правильна постановка кожного з них потребує глибоких, а, головне, вузькопрофільних знань.

Думаємо, що відповідь очевидна. Тільки Вам вирішувати:

  • Яким буде відділ бухгалтерії Вашого підприємства.
  • Хто буде тим самим співробітником, якого Ви наділите повноваженнями підібрати колектив других бухгалтерів та організувати процес.
  • Кому Ви довірите ведення звітності фінансової частини бізнесу.
  • Та, безумовно, тільки Ви зможете знайти резерви, щоб оплатити ті штрафи, які накладе на Вашу фірму податкова інспекція, якщо раптом, скажімо через рік, виявляться помилки у веденні бухгалтерського обліку чи нарахуванні податків, що виникли через недостатню компетентність Вашого головного бухгалтера…

Доцільно буде відмітити, що відновлення бухгалтерії – це сам по собі трудомісткий та недешевий процес.

Ми ж, у свою чергу, пропонуємо піти іншим шляхом. Співробітники нашої компанії в силах поставити та забезпечити якісне ведення бухгалтерії Вашого підприємства, організувати процес, як називається, з нуля. Взяти на себе відповідальність за правильне складання та своєчасну подачу звітності. Складні ж питання вирішуються нашими вузькопрофільними спеціалістами. Якщо знадобиться, ми надамо Вам можливість скористатися нашими штатними юристами, щоб представляти Вашу компанію у судових інстанціях, якщо цього вимагатимуть обставини. Бухгалтерські послуги та юридична підтримка – це наш профіль, а значить, у нашій особі Ви отримаєте авторитетного бізнес-партнера, здатного забезпечити надійний тил Вашого бізнесу.

Ірина Туншіна

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна – Плюс”