На сьогодні, дуже актуально стоїть питання фінансової грамотності. Це пов’язано з тим, що з кожним днем люди все більше хочуть все контролювати і усвідомлено вирішувати як їм жити. Напевно, зараз все частіше бачите різні вебінари з розвитку себе, курси іноземних мов, Численні спільноти однодумців і т.д. Фінансова грамотність стала бути однією з чарівних паличок успіху і благополуччя. Якщо говорити простими словами, то це певні спосіб життя. Фінансова грамотність – це грамотне управління грошима, яке змінює мислення і вносити нові звички в наше життя. Коли людина управляє своїми фінансами грамотно, він починає вести облік, аналізувати, підводити підсумки і т.д. Таким чином, з’являється необхідність контролювати свої фінанси: внесення доходів і витрат; оцінка зростання активів або скорочення пасивів; планування місяці, роки і подальших перспектив; думки про інвестиції і про те як зберегти свої фінанси в екстреній ситуації. Те, що це актуально можна побачити по телевізору, прочитати в інтернеті і навіть, випадково, почути на вулиці. Величезна кількість літератури, різні вебінари і практики, додатки, які самі підрахують місячний дохід і витрата – це доказ того, що для суспільства стало важливо Не тільки добре заробляти, але і грамотно витрачати.
Чим би людина НЕ займався, скільки б нічого не отримував, йому завжди буде мало. Разом з доходом ростуть і потреби, а це значить, що в ЦИХ гонках ніколи не стати переможцем. Але відчувати себе впевнено можна, для цього слід:
1. Взяти під контроль свої гроші;
2. Оптимізувати витрати;
3. Створити резерви і “подушку безпеки”;
4. позбутися кредитної картки і мінусів на ній;
5. збільшувати свій дохід.
Напевно, кожному зустрічався Людина, яка добре заробляє, але, при цьому, завжди “на мілині”. Це яскравий приклад безграмотного поводження з грошима. І його постійні скарги закінчаться тоді, коли він почне контролювати свої фінанси і управляти ними.
Підводячи підсумки, хотілося б підкреслити, що фінансова грамотність – це чіткої розуміння того, як працюють гроші, як їх заробляти і управляти ними.
Ми відходимо від часів Радянського Союзу і тим Самим від примітивної фінансової системи, Де не було потрібно приймати самостійних рішень. Більш того, багато речей були табу і НЕ віталися з боку влади. У сучасного суспільства зовсім інший вектор і свобода вибору. Велика кількість інформації і можливостей, а скористатися цим або залишатися пасивним – це вибір кожного.