На перше півріччя 2015 продовжено мораторій на перевірки контролюючими органами суб’єктів господарювання всіх форм власності, за винятком перевірки з дозволу Кабінету міністрів України або за заявою суб’єкта господарювання. Мораторій не поширюється на перевірки органами Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України.

Встановлено, що в 2015 і 2016 роках перевірки суб’єктів господарювання з обсягом доходу до 20 млн. Гривень за попередній календарний рік, контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявою суб’єкта господарювання, згідно з рішенням суду або відповідно до вимог Кримінального Процесуального кодексу Україна.

Обмеження не поширюються:

з 1 січня 2015 року – на перевірки підприємств усіх форм власності, які ввозять на митну територію України та / або виробляють та / або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи з фізичних осіб , єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;

з 1 липня 2015 – на перевірки платників єдиного податку другої та третьої груп (фізичних осіб – підприємців), крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна-Плюс”