Мораторій на податкові перевірки суб’єктів господарювання всіх форм власності продовжений на перше півріччя 2015 року

На перше півріччя 2015 продовжено мораторій на перевірки контролюючими органами суб’єктів господарювання всіх форм власності, за винятком перевірки з дозволу Кабінету міністрів України або за заявою суб’єкта господарювання. Мораторій не поширюється на перевірки органами Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України.

Встановлено, що в 2015 і 2016 роках перевірки суб’єктів господарювання з обсягом доходу до 20 млн. Гривень за попередній календарний рік, контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявою суб’єкта господарювання, згідно з рішенням суду або відповідно до вимог Кримінального Процесуального кодексу Україна.

Обмеження не поширюються:

з 1 січня 2015 року – на перевірки підприємств усіх форм власності, які ввозять на митну територію України та / або виробляють та / або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи з фізичних осіб , єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;

з 1 липня 2015 – на перевірки платників єдиного податку другої та третьої груп (фізичних осіб – підприємців), крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна-Плюс”