Кожна діяльність регламентується в Україні, як і в більшості країн Європи. Якщо ви звичайний турист, то час перебування в країні становить не більше 90 днів. За цей час іноземцям не дозволяється виконувати оплачувану роботу. При порушенні закону чекає депортація, а роботодавців – великий штраф.
Щоб виконувати роботу в Україні, громадянин іншої країни повинен пройти процедуру отримання документів для працевлаштування. Вона складається з двох частин: першу проходить той, хто приймає на роботу. Другу – безпосередньо іноземець.
Як виглядає процедура працевлаштування іноземців в Україні в 2021 році
Ініціатива прийняття іноземця на роботу повинна виходити від роботодавця. Він отримує дозвіл від центру зайнятості про працевлаштування поданого іншої країни. Дозвіл на роботу в Україні може мати термін від півроку до трьох років. Після закінчення можливе продовження. Ким буде роботодавець: фізичною або юридичною особою, не має значення. До основних категорій, що приймаються на роботу, відносяться:
- журналісти;
- артисти;
- спортсмени;
- ті, хто живе в країні постійно;
- вчителя, яких запросили для проведення лекцій.
За фактом дозвіл на працевлаштування в Україні потрібен для того, щоб забезпечити співгромадянам переважне право на роботу.
Необхідний пакет документів для працевлаштування іноземця
Список для працевлаштування в Україні виглядає наступним чином:
- прощення;
- фотографія 3,5*4,5 см;
- квитанція про оплату держмита;
- нотаріально завірена копія паспорта з перекладом;
- попередній трудовий договір;
- довіреність для центру зайнятості.
Перед подачею документів потрібно уточнити перелік в ОВІРі або в консультативному центрі. В середньому на прийняття рішення йде близько півмісяця. Якщо після закінчення дії документа іноземець планує продовжувати роботу, то про продовження краще потурбуватися заздалегідь з урахуванням термінів.
Офіційне працевлаштування в Україні для іноземців пов’язано в першу чергу з великою кількістю документів. Щоб спростити процедуру, можна звернутися в наше агентство.