Для іноземця, який планує перебувати в країні більше 90 днів, необхідно оформити вид на проживання в Україні. Тоді він зможе безперешкодно переміщатися по різних регіонах, а після певного часу претендувати на отримання постійного громадянства.
Які права дає постійний вид на проживання в Україні
Наявність ВНП України передбачає ряд переваг для іноземних громадян. Вони зможуть відкрити свою справу, працювати і вчитися. Крім цього:
- безперешкодно відкривати рахунки в банках;
- не платити мито за в’їзд на особистому автомобілі;
- отримувати пенсійні виплати на законних підставах;
- безперешкодно перетинати кордон.
Оформлення дозволу на проживання в Україні не дає права на участь у виборах до місцевих і державних органів влади, а також купувати землю, яка за статусом має сільськогосподарське призначення.
Існує два типи ВНП: тимчасовий і постійний. Перший дається на певний час, наприклад, період навчання в університеті. Постійний – не має терміну. Наявність документа не передбачає відмову від свого громадянства.
Підстави і документи для отримання вида на проживання в Україні в 2021 році
Серед причин, за якими потрібен дозвіл на проживання в Україні, найчастіше буває працевлаштування або воз’єднання сім’ї. В останньому випадку це може бути законний шлюб з громадянином країни або наявність прямих родичів.
Серед інших запитів:
- навчання;
- волонтерство;
- робота в українському представництві;
- журналісти;
- доведене походження з України;
- люди, імміграція яких принесе користь державі.
Для оформлення посвідки на постійне проживання в Україні потрібні різні пакети документів. Основні:
- посвідчення особи;
- заява;
- ксерокопії паспорта з нотаріально завіреним перекладом;
- фотографії.
Решта залежить від того, на якій підставі іноземець звернувся за отриманням ПМП в Україні. Детальніше про повний набір документів можна проконсультуватися в нашому центрі.
Після подачі в ОВІР прохання і всіх необхідних паперів через деякий час людина отримує відповідь. Він може бути позитивним або негативним. При схваленні потрібно в десятиденний термін пройти реєстрацію за місцем проживання. В іншому випадку слід уточнити причину відмови і виправити помилки. Нерозв’язних випадків практично не буває.