Вихід учасника з ТОВ: що це, хто має право, як відбувається

Вихід учасника з ТОВ – припинення його участі в складі учасників товариства. Процедура не складна, але вимагає правильного оформлення документів і їх подачі до відповідного державного органу. Оптимальне рішення – звернутися за допомогою до професіоналів, тим більше що вартість такої послуги в Україні доступна.

Хто має право на вихід з ТОВ

Важливо розібратися, що взагалі ховається під поняттям вихід учасника з ТОВ. Іноді цю процедуру порівнюють з процедурою продажу учасником своєї частки, вважаючи, що якщо учасник виходить з складу учасників ТОВ, то все відбувається ідентично. Насправді є різниця.

Згідно ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» визначено два види виходу учасника зі складу ТОВ залежно від розміру частки учасника в статутному капіталі товариства:

 • без згоди інших учасників;
 • з обов’язковим згоди інших учасників.

Якщо учасник володіє менш, ніж 50% частки статутного капіталу ТОВ, немає необхідності в отриманні згоди від інших учасників ТОВ на його вихід. Якщо ж, учасник володіє 50% статутного капіталу або більше, необхідно буде отримати згоду від інших учасників ТОВ на його вихід.

У свою чергу, продаж частки, передбачає покупку частини, яка належить конкретному учаснику, іншою особою. При цьому переважне право на покупку частки мають інші учасники ТОВ. Пропонувати третім особам покупку частки, доречно тільки після відмови інших учасників ТОВ.

Важливо! Після виходу учасника з ТОВ, в такому ТОВ повинен залишатися хоча б один учасник.

Порядок виходу учасника з ТОВ

Важливо, щоб процедура здійснювалася поетапно відповідно до норм законодавства України. Порядок виходу з ТОВ складається з декількох етапів.

 1. На першому етапі, потрібно перевірити можливість виходу учасника з ТОВ. При перевірці до уваги береться статут ТОВ, кількість учасників, необхідність згоди від інших учасників.
 2. На другому етапі, учасник, який хоче вийти зі складу учасників ТОВ і володіє менш, ніж 50% частки статутного капіталу ТОВ, оформляє необхідну заяву про свій вихід і подає до відповідного державного органу. Якщо ж, учасник, володіє часткою статутного капіталу ТОВ у розмірі 50 або більше відсотків, після оформлення заяви про вихід, він повинен спершу його надати ТОВ (для отримання схвалення виходу іншими учасниками).
 3. На третьому етапі, після подачі учасником документів у відповідний державний орган, відбувається державна реєстрація виходу учасника зі складу ТОВ і внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Хоча процедура виходу учасника зі складу ТОВ на перший взгял виглядає простий, для такого виходу, потрібно підготувати необхідні документи, дотримуючись порядок і строки такої процедури.

Як ми працюємо?

Наша компанія «Хесторія Україна – Плюс» пропонує повний комплекс послуг, якщо потрібен вихід учасника з ТОВ. Працюємо по алгоритму:

 • перевіряємо можливість виходу учасника з ТОВ;
 • готуємо необхідні документи;
 • зустрічаємося з клієнтом;
 • супроводжуємо клієнта у нотаріуса;
 • подаємо необхідні документи до державного органу;
 • контролюємо проведення змін державним реєстратором.

На таку послугу, як вихід учасника з ТОВ, ціна невисока. Ціна залежить від ряду факторів і є індивідуальною. Для розрахунку або отримання консультації звертайтеся до наших фахівців.

Ви можете бути впевнені в нашій компетентності та професіоналізмі, оскільки ми маємо великий досвід, працюємо швидко і грамотно. Звертаючись до нас, Вам не доведеться думати про підготовку документів, звернення в державні органи для виходу зі складу ТОВ. Залишилися питання? Звертайтеся до наших фахівців прямо зараз.

ДОСВІД РОБОТИ В СФЕРАХ

Оптова, роздрібна торгівля

Аграрний сектор

ЗМІ

Рекламні агентства

Нерухомість

Готельно-ресторанний бізнес

Виробництво

ІТ-індустрія і технології

Медицина і фармацевтика

Страхування

Хімічна промисловість

Харчова промисловість

Неприбуткові, благодійні організації

Будівництво

Готельне господарство

Енергетика

Туристичний бізнес

Міжнародна торгівля

ЗАЛИШИТИ ВАШ НОМЕР І ми вам передзвонимо!