Закон визначає українську мову єдиною державною та офіційною мовою країни

25 квітня Президент України підписав закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Наводимо декілька моментів:

«Розділ ІІ. Стаття 6. Обов’язок громадянина України володіти державною мовою

1. Кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства….

2. Держава організовує курси української мови для дорослих та забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої змоги.

Розділ ІІІ. Стаття 9 Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків

11) адвокати;
12) нотаріуси;

Розділ V. Стаття 27. Державна мова у сфері користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та веб-сайтів

6. Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою. Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.
….
Розділ V. Стаття 30. Державна мова у сфері обслуговування споживачів

1. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.
2. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи – підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.
3. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.
….»
і. т. д.

 

Закон вступає в силу через два місяці з дня опублікування, деякі статті (наприклад 27 і 30) відповідно до Перехідних положень вступають в силу через 18 місяців із дня опублікування.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61994

Урядом врегульовано питання організації ведення електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього

Електронний реєстр листків непрацездатності буде формуватися як електронна база даних з використанням інформаційної інфраструктури Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, оперувати масивами інформації з реєстру застрахованих осіб і наповнюватися даними з електронної бази охорони здоров’я eHealth про підтверджені лікарями факту тимчасової непрацездатності осіб через програмне забезпечення медичних інформаційних систем, встановлених в закладах охорони здоров’я.

Наявні в Реєстрі дані автоматично передаватимуться до інформаційно-телекомунікаційних систем Фонду соціального страхування України, які відповідно до законодавства будуть проводитимуть перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.
Для забезпечення спрощення отримання інформації про листки непрацездатності передбачена можливість безпосереднього доступу до реєстру застрахованих осіб і страхувальників через електронні кабінети на веб-порталі Пенсійного фонду України.
Реєстр формує і веде Пенсійний фонд України, який є власником його даних.

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/deyaki-pitannya-organizaciyi-vedennya-elektronnogo-reyestru-listkiv-nepracezdatnosti-ta-nadannya-informaciyi-z-nogo

Уряд прийняв рішення про внесення змін до пункту 24 плану заходів на 2017-2029 роки щодо впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа”

Реалізація рішення створить умови для закупівлі в 2019 році електронних підручників для учнів 1, 5 і 10 класів.

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vneseniyi-derzhavnoyi-politiki-u-sferi-reformuvannya-zagalnoyi-serednoyi-osviti-nova-ukrayinska-shkola

2 травня 2019 вступають в дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС

Нагадаємо, що згідно з розпорядженням КМУ № 7-р в квітні поточного року середа 30 квітня перенесена на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами ПКУ не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п. 57.1 ПКУ), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше ніж 26 квітня 2019.

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/375381.html

© Gestoria Ukraine-Plus
+38 044 360 71 78
ym@gestoriaua.com
Більше про нас ви можете дізнатися
на нашій сторінці в фейсбуці

https://www.facebook.com/gestoriaukraine