Згідно з останніми змінами статті 24 КЗпП України (Закон України від 28.12.2014 р №77 – VIII), співробітник не може бути допущений до роботи без:

– Складання трудового договору, оформленого наказом власника або уповноваженого ним органу.

– Повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного соціального внеску про прийом працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Ці зміни, як вважають юристи нашої компанії, дійсно можуть позитивно вплинути на процес легалізації тіньових заробітних плат в Україні. І хоча з точки зору багатьох роботодавців (що неодноразово проглядалося в обговореннях на багатьох інтернет-форумах) це ускладнення процесу – мовляв і так зрозуміло, якщо за працівника сплачуються податки, його дані вказані в звіті з ЄСВ, значить він прийнятий і працює, наші фахівці вважають що ключовою ідеєю даного нововведення є саме час, коли фіскальним органам повідомляється про прийняття на роботу працівника .

Тепер буде неможливо «ховати працівника в тіні» до того моменту, поки той не буде «засвічений» якою-небудь перевіркою. Та власне і виявлення «тіньового» працівника перевіркою – то лише привід внести його в наступний звіт, сказавши, що він був прийнятий на роботу в цьому місяці. Однак тепер про те, що на підприємстві працює новий співробітник, повідомляти доведеться до того, як останній приступить до своїх посадових обов’язків . Що власне і зводить нанівець цю тіньову схему.

Ірина Туншина

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна-Плюс”