Наразі важко знайти тему, більш актуальну, аніж події на сході України. Антитерористична операція не завершилась через декілька годин після початку, як того обіцяв наш Президент, не завершилась вона і через місяць, і через два…і коли закінчиться – невідомо. Дана ситуація в регіоні не могла не відобразитися на людях та їх бізнесі. В центральну та західну частину України потягнулися біженці. Потягнувся бізнес.

Підприємець Аркадій О. із Луганська, один із тих наших клієнтів, котрі перевезли свій бізнес в столицю, розповів, що зараз у зоні АТО підприємства поставлені в такі межі, що вести діяльність практично неможливо. Платоспроможність населення впала майже до нуля, не працюють банки, не працюють контролюючі державні органи. Нова «місцева влада» намагається обкласти оброком, що дуже нагадує збір данини в дев’яностих, дрібний бізнес, який і так намагається якось вижити. В зв’язку із цим багато хто приймає рішення про перенесення бізнесу.

«Переїхати з бізнесом досить складно, це як почати все з нуля» – говорить Аркадій. «Новий офіс, нові співробітники (якщо не вдалося перевезти своїх), нова клієнтська база, нові постачальники. Все нове. До цього варто додати питання про перереєстрацію, питання по новій податковій і т.д. Від цього всього голова йде обертом. А у мене лише інтернет- магазин».

Так. Аркадій прав. Перенесення його інтернет-магазину в столицю хоч і було трудомістким процесом, проте бувають випадки і серйозніше. Наприклад, якщо стоїть питання про переведення в один з центральних регіонів підприємства, чиї активи знаходяться в зоні АТО, то вивезти їх практично неможливо. Підприємцям доводиться, що називається, клонувати свій бізнес. Запускати його заново. Що пов’язано з довгим списком питань, як юридичних так і господарських.   Однак життя триває. Є місце і для позитивних емоцій – наші державні мужі обіцяють допомогу для переїзду бізнесу (зокрема Закон про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції заборонив перевірки контролюючими органами підприємств і підприємців з зони АТО). Однак не обійшлося без винятків, які стосуються суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику. Їх можуть перевірити позапланово. Для довідки: список критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності в нашій країні, просто нескінченний. Так що бізнес, як і раніше, може розраховувати тільки на свої сили.   Наша компанія готова запропонувати Вам допомогу з перенесенням бізнесу або з його організацією на новому місці.   Реєстрація та перереєстрація (переміщення із зони АТО) підприємств усіх форм власності, юридичне супроводження від А до Я, постановка бухгалтерського обліку, будь-яка допомога, пов’язана з локальною організацією бізнесу, включаючи вирішення спірних питань з податковими органами, угоди купівлі / продажу активів , відкриття рахунків в банках, ведення кадрового обліку на умовах аутсорсингу.

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна-Плюс”

Ірина Туншина