Останнім часом, під час аудиторських перевірок, проведених співробітниками нашої компанії, була помічена стійка тенденція невідповідності правильності оформлення бухгалтерських документів, як первинної, так і податкової звітності прийнятим нормам. Причому варто відзначити, що раніше такі порушення зустрічалися набагато рідше. Основними причинами цього можуть бути, як нам здається, і законодавство, яке постійно оновлюється, і некомпетентність персоналу, і халатне ставлення працівників бухгалтерії до власних обов’язків і … І все це як правило випливає з неправильної організації самого процесу ведення бухгалтерії .

Якісні бухгалтерські послуги, які можна отримати від спеціалізованої компанії, зараз в розрахунок не беремо . Поговоримо про те, що можна домогтися своїми силами.

Ось кілька порад, які допоможуть вам виявити причини і виправити наслідки деяких суб’єктивних факторів, що впливають на роботу бухгалтерії .

1.       Подвійна перевірка.

Простий і стародавній прийом. Це коли документація, підготовлена ​​або оброблена одним працівником, перевіряється іншим. На перевірку документа необхідно приблизно 10 % часу, який було витрачено на його підготовку. Так що, виділив на цю нескладну процедуру незначну частину робочого дня, ви отримаєте не тільки перевірену документацію (а вона буде перевірена, оскільки, як ви розумієте, відповідальність за неправильне оформлення потрібно покладати на обох працівників), а й можливість суттєво збільшити взаємозамінність персоналу . Останній фактор ви оціните у відпускний період або ж в моменти взяття лікарняних співробітниками бухгалтерії .

2.       Розпорядок дня.

Найчастіше на підприємствах бухгалтерія нагадує «прохідний двір», і співробітники заходять туди під яким-небудь слушним приводом щоб просто поговорити. Тим самим відволікаючи увагу працівників бухгалтерії. Адже не секрет, що ведення бухгалтерського обліку на підприємстві – це кропітка робота, що вимагає постійної уваги і зосередженості. Найпростіший спосіб викорінити подібні речі – це встановлення чітких годин прийому в бухгалтерії . Припустимо, як приклад, первинну документацію працівники компанії повинні здавати за годину до обіду і за годину до закінчення робочого дня. Всі інші «походи» в бухгалтерію співробітниками фірми мають бути чітко лімітовані і тільки з дозволу керівництва.

3.       Організація документообігу.

Біч і ахіллесова п’ята одночасно всіх торгових організацій . Для якісної постановки обробки первинної бухгалтерської документації необхідно зробити кілька речей: по-перше, чітко і ясно викласти в посадових інструкціях, хто, в які терміни і в якому вигляді (комплектність , форма і т.д) повинен надавати документи в бухгалтерію. По-друге – які відповідні санкції (авжеж крім витраченого, по можливості неробочого, часу) будуть накладені на працівника , що порушує правила.

4.       Періодичні внутрішні перевірки.

Доцільність періодичних аудиторських перевірок давним – давно доведена. Додамо лише те, що для збільшення стабільності розуміння, що в постановці бухгалтерського обліку на підприємстві все в повному порядку, проводити їх варто поквартально. Це суттєво зменшить витрати за часом на проведення аудиторської перевірки (все-таки працівники бухгалтерії час від часу відволікаються на питання аудиторів) і буде тримати в тонусі бухгалтерів (розуміння того, що періодично фахівці сторонньої аудиторської компанії перевіряють вашу роботу, якось само по собі мотивує і дисциплінує). Ну і безсумнівним плюсом, звичайно ж, є те, що за останні три місяці у всьому, що стосується бухгалтерського обліку, якості обробки первинної та внутрішньої документації та складання податкової звітності, можна бути спокійним.

Також можливі й інші методи удосконалення бухгалтерського обліку на підприємстві. Ініціаторами їх, як правило, повинні виступати головний бухгалтер і керівник компанії. І, як правило, якщо подібні ініціативи присутні, то бухгалтерія працює як годинник. Але все ж візьміть на замітку: якщо щось не виходить або виходить не так як вам хочеться – зверніться до професіоналів. У нашій компанії ми не тільки надаємо бухгалтерські послуги, але й виробляємо постановку бухгалтерського обліку . Швидко, якісно і з гарантією. Як і багато разів раніше.

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна-Плюс”

Ірина Туншина