Що робити, якщо хтось взяв кредит-онлайн на вас

Буває, що банки або кредитні організації вимагають у людини повернути гроші, про які він чує вперше. Раптом з’ясовується, що нібито був оформлений кредит – онлайн на ваше ім’я. Що ж робити, якщо сталася така неприємна ситуація?

Перше, що потрібно зробити – з’ясувати, в який мікрофінансовий організації (МФО) був виданий кредит, і яку саме суму грошей вимагає з «позичальника» це МФО. Якщо все-таки договір був укладений, необхідно терміново діяти.

Що ж необхідно робити далі?

Слід звернутися в МФО, і зажадати видати вам копії договору кредитування. Цей документ обов’язково повинен мати:

номер і дату укладення;

реквізити тієї особи або організації, хто, нібито, видав гроші;

дату укладення договору;

реквізити документів, які надають інформацію про те, який саме людина взяла позику.

Як анулювати кредит який Ви не брали?

У зверненні до мікрофінансовий організації слід письмово скласти акт, в якому вказати, що особисто ви не маєте до виданих грошей ніякого відношення, не зверталися в МФО і не укладали цю угоду, гроші не отримували. Вимагати скасувати заборгованість і при необхідності привести докази, що ви не брали кредит.

Встановіть на телефон програму, яка записує розмови. При дзвінках від колекторської компанії або МФО обов’язково зберігайте всі розмови. У майбутньому вони можуть знадобитися для доказу неправомірних дій.

Зверніться до суду, складіть позовну заяву, і вимагайте, щоб кредитний договір визнали недійсним.

Такий позов буде розглядатися за правилами цивільного судочинства. При розгляді справи потрібно буде надати докази, що особисто ви не укладали договір, не знали, що існує заборгованість, не листувалися онлайн з кредитною організацією і не реєструвалися на сайті МФО.

Також необхідно подати в суд клопотання про витребування інформації у банку стосовно карти або рахунки, на який нібито були переведені гроші. А також ще одне клопотання оператору мобільного зв’язку про надання інформації по мобільному номеру, його місцезнаходження, роздруківку смс і дзвінків.

Відділ Юридичної консультації компанії «Хесторія Україна-Плюс»