Відповідне рішення закріплене постановою уряду №190 від 8 квітня поточного року.
У постанові говориться, що уряд встановив скорочені строки надання послуг державної реєстрації прав на нерухоме майно – протягом 3 днів, а при державній реєстрації з видачею свідоцтва про право власності на нерухомість, а також державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс – в протягом 5 днів.
Згідно з додатком до постанови, розмір плати за такі послуги визначений у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію прав та прав власності на нерухомість відповідно.
Уряд також встановив подвійну оплату за скорочені терміни надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно в паперовій формі – протягом години з моменту реєстрації заяви.
Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів встановив однакову юридичну силу електронних і паперових реєстраційних документів на нерухомість. про це йдеться в постанові №137 від 18 березня 2015 року.
Так, рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також свідоцтво про право власності на нерухоме майно, отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів обліку реєстру, мають однакову юридичну силу.
Згідно документу, державна реєстрація обтяжень стане можливою протягом двох годин, а плата за дану послугу передбачається в розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію обтяжень.
При цьому умови скорочених строків державної реєстрації прав на нерухомість та їх обтяжень набирають чинності через два місяці після публікації цієї постанови.
Юридична консультація компанії «Хесторія Україна-Плюс»