Як з 22 податків зробити 9, або нова податкова реформа

Міністр фінансів Олександр Шлапак повідав читачам про спосіб, яким Уряд збирається урізати 22 діючих податки до 9.

Міністр заявив про скасування шести непродуктивних податків, у яких розтрати на збір істотно перевищують результат від самих податків. Мова йде про незначні податки, які стягуються і до місцевих бюджетів. Тому, рекомендується прибрати збір за виконання частини видів діяльності підприємств, а також збір як цільову надбавку до діючого тарифу на природний газ, так само як і рентну плату за перевезення нафти і нафтопродуктів, за місця паркування транспорту, туристичний, на просування виноградарства та хмелярства. 13 податків, які залишились, пропонують об’єднати в 5 найефективніших, а саме: екологічний податок, акцизний податок, рентна плата, податок на нерухоме майно та єдиний податок.

Олександр Шлапак заявив, що після внесення даних реформ у податкову систему, вона буде максимально співпадати з установкам Європейського союзу. Ще Міністр фінансів зазначив, що у змінах до Податкового Кодексу, які запропоновані, замість 6 груп малого та середнього бізнесу залишиться 3. Вдвічі знижується єдиний податок при річному доході до 20 млн. грн. Податковий облік передбачається зробити ідентичним обліку фінансової звітності для платників податку на прибуток,. «Людям будуть надані 2 роки великої податкової відпуски, тому що будуть заборонені перевірки не лише податкові, а й інших контролюючих органів», – згадав Олександр Шлапак.

Олександр Шлапак впевнений, що введення з 1 січня 2015 електронного адміністрування ПДВ дозволить забути про «відкати» за відшкодування цього податку, забути про податкові ями. До того ж, будуть введені також публічні звіти по ПДВ.