Верховна Рада України прийняла «Закон про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»

Ініціатором даного законопроекту виступила народний депутат України Кужель О.В. В ньому визначені тимчасові заходи підтримки приватних осіб та суб’єктів господарювання, які проживають або ведуть діяльність в зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час проведення АТО.

Зокрема, згідно з Законом, на час проведення АТО забороняється нарахування пені або штрафу на основну суму заборгованості за кредитними договорами особам, які зареєстровані або постійно проживають на території АТО або переселилися в період з 14 квітня 2014 з населених пунктів, де вона проводилася. Згідно з даним документом, банки та інші кредитори зобов’язані скасувати штрафи та/або пеню, нараховані на даний момент за весь період проведення АТО, на основну суму заборгованості за кредитними договорами таким особам.

Перелік населених пунктів, що входять до зони АТО

Реєстрація зміни місцезнаходження підприємства чи ФОП із зони АТО

Юридичні адреси в Києві

Юридичний супровід, переоформлення

Бухгалтерський супровід

Законом також встановлюється:

– мораторій на нарахування пені за несвоєчасне внесення плати за послуги ЖКГ, квартирної плати та інших житлово-комунальних послуг;

– звільнення від сплати за використання земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності;

– мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання державними контролюючими органами.

І хоча більша частина фахівців відділу юридичної консультації нашої компанії сходиться на думці, що даний законопроект є своєчасним і реально здатний полегшити фінансове навантаження на переселенців і тих, хто залишився в зоні АТО, висновки напрошуються неоднозначні.

Наприклад: у той час, коли вся Україна напружилася і всіма зусиллями допомагає бійцям АТО і переселенцям, працюють пункти по збору грошових пожертвувань, населення купує і безоплатно передає нашим солдатам засоби захисту, предмети щоденного вжитку та інші необхідні речі, біженців з розумінням приймають по всій країні … банкам необхідний був Закон !!!, щоб звільнити і так позбавлених всього, чого тільки можна, людей від сплати відсотків по кредитам. І ще один момент – в даному законопроекті не згадується про військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО. Нагадаємо, що єдина згадка про звільнення бійців АТО від сплати за зобов’язаннями згідно з кредитними договорами прозвучала з вуст прем’єра Яценюка 11 серпня 2014. Цитата: «Ми працюємо з комерційними банками з тим, щоб учасники АТО могли не платити відсотки на час своєї участі в АТО». На даний момент відсотки за кредитними договорами нараховуються.

Також уваги заслуговує пункт про мораторій на нарахування пені за несвоєчасне внесення квартплати в зоні проведення АТО. Саме пені. Про саму квартплату в містах, де проходять реальні бойові дії, відсутня електрика і водопостачання, мова не йде.

Законопроект № 4313а (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=51739) був прийнятий Верховною Радою України 02.09.2014 р

Юридична консультація «Хесторія Україна-Плюс»