Зростання київських тарифів на комунальні послуги

Згідно з рішенням Національної комісії України з питань державного регулювання у сфері комунальних послуг з 1 липня 2014 року тарифи на комунальні послуги з постачання води (водопостачання та водовідведення) та централізованого опалення значно підвищаться. Дане підвищення мер Києва Віталій Кличко аргументує тим, що це є вимогою МВФ. Вже були переглянуті тарифи на комунальні послуги у близько 30 містах, і Київ потрапив до їх списку.

Так, за воду киянам доведеться платити 7,47 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ) – це більше ніж вдвічі перевищує вартість попереднього тарифу. Ця сума складається з 3,89 грн. за 1 куб. м. – за водопостачання та 3,58 грн. за 1 куб. м. – за водовідведення. Гаряча вода коштуватиме киянам аж 23,48 грн. за 1 куб. м., або 25,10 у разі підключення сушки для рушників.

Щодо централізованого опалення, то в даній сфері тарифи зростуть приблизно на 40%. Однак, вони діятимуть лише протягом опалювального періоду, тобто будуть сезонними.

Для соціально незахищеного населення Києва буде також діяти система компенсацій. До такого населення належать сім’ї, середній дохід яких за останні шість місяців не перевищував розмір прожиткового мінімуму для сім’ї.

Юридична консультація компанії “Хесторія Україна-Плюс”